Logowanie

Losowe zdjęciePrzygotowujemy lampion na Halloween

Na dyni można wyrzeźbić naprawdę piękny i artystyczny rysunek, ale jeśli chcecie uzyskać szczegóły rzeźby należy użyć szablonu. I wszystko, co będzie potrzebne to kilka narzędzi, by wyciąć wzory.

Przecinanie jest podstawową czynnością przy rzeźbienia szczegółów, ale może zostać użyte do całego Jack - O - Lantern. Narzędzia do nakłuwania są używane by przenieść projekt na dynię. Szablon może być odręcznym rysunkiem na papierze lub wykonanym przy użyciu.

Przygotuj dynię tak jak zrobiłbyś dla podstawowej rzeźby, wytnij dziurę i wypatrosz dynię. Wybierz papierowy szablon, który chcesz użyć i usuń zbędny papier nożycami. Pamiętaj, by odsunąć się od granicy rysunku co najmniej 1 cm. Przymocuj szablon twarzy dyni. Najpierw góra, potem dno i w końcu strony. Możesz musieć zgnieść szablon na bokach, w takim razie, spróbuj zrobić zgięcia, gdzie wzór będzie przekręcony najmniej.

Używając Narzędzia do nakłuwania, naciskaj spiczastą wskazówkę do i przez linie projektowania na papierowym szablonie rozstawionym około 4 mm na bok. Nakłuwamy tak by pod szablonem pozostały kropki. Uwaga, Narzędzia do nakłuwania powinny zostać wkłute tylko tak by przeszły przez papier i zewnętrzną skórę dyni.

Ważne jest, żeby nie spieszyć się przenosząc wzór z szablonu. Zapamiętaj, że robisz linie przewodnika do piłowania. Przed usuwaniem szablonu, sprawdź ostrożnie, by upewnić się, że wszystkie linie zostały przeniesione wyraźnie. Gdy papierowy szablon jest usunięty będziesz widział zarys szablonu oznaczony na twarzy dyni przez małe kropki. Usuwaj szablon ostrożnie, chroniąc go przed zniszczeniem jeżeli chcesz mieć wzór w czasie rzeźbienia.
Używając przecinaka, przykładamy ostrze do dziury wzoru i przecinamy linie projektowania krótkimi ruchami w tył i przód. Zasadniczo, pracujesz "łączyć kropki". Ważne jest, by zapamiętać, żeby ciąć tak jak piłą.

Nie spiesz się i idź za krawędziami wzoru ostrożnie. Zawsze ustawiaj w szeregu brzeszczot piły, by zrobić cięcia prosto do dyni. Kiedy robi się ostry kąt, usuwaj piłę i ustaw w nowym kącie. Aby usuwanie kawałków było łatwiejsze, może podzielić je na małe sekcje. Wtedy ostrożnie wypchnij wszystkie wycięte kawałki palcem albo naostrzonym ołówkiem.

Po usunięciu wszystkich wyciętych kawałków, ostrożnie porządkujemy wewnętrzne krawędzie dyni z jakiegoś zbędnego ciała pozostałego po wycinaniu, np. mały nóż. Możemy wyrzeźbić nadmiar na krawędziach w około 45 stopni. Dzięki temu więcej światła wydostaje się z dyni i wycięty wzór lepiej się prezentuje. Usuń ucięte kawałki, które spadły wewnątrz dyni. Krawędzie posmaruj wazeliną.

Twoja skończona dynia powinna wyglądać jak na zdjęciu. Sylwetka, w tym przypadku kot, powinna być wyraźnie widoczna.

 

zdjęcia pochodzą ze strony ExtremePumpkins.com
made by Pumpkin.pl