Logowanie

Losowe zdjęcie

Wesołych Świąt


dynki i familia 2010

2010-02-22 12:32

Po wielokrotnych sukcesach w hodowli cukini, i wielokrotnych porażkach w hodowli arbuzow i melonow postanowiłam przymierzyć się do dyń;) Cieszę się, że znalazłam tę stronę bo zawsze to miło spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach..Mam póki co 2 ważne pytania:

Powiedzcie mi proszę ile wysiewacie na ogół dyń? Nie chodzi mi tylko o giganty, ale ogolnie o dynie i pokrewne (no może ogórków nie licząc). W tym roku zaopatrzyłam się w zabójczy jak dla mnie zapas nasion, ale zamierzam wysiac po jednym nasionku z każdego rodzaju ( a na dobrą sprawę to i nie ze wszystkich..) generalnie tak na próbę jak mi będą rosły. Chciałabym zorientować się ile to może zająć miejsca. Z tego co widzę i tak już będę im musiała zrobić dodatkową rabatkę bo w naszym małym ogródku nijak się nie zmieszczą.

Druga rzecz : jak głęboko sięga system korzeniowy dyni? próbowałam znaleźć te informację, ale chyba źle szukam.. a dobrze byłoby wiedziec na jaką głębokość musi być przygotowana ziemia, i ewentualnie na jakiej głębokości zakopać wąż do kroplowania, bo zaczynam sie zastanawiać nad jego użyciem.

made by Pumpkin.pl