Logowanie

Losowe zdjęcie

halloween


Dynia cięższa od samochodu

Dwóch braci bliźniaków ustanowiło nowy rekord Europy. Olbrzym Iana i Stuarda Patonów ważył 1457 lb więcej niż mały samochód, by mógł być zważony podniesiony został za pomocą podnośnika widłowego. Pobił poprzedni brytyjski rekord 1341 lb, dynię wyhodowaną przez ojca i syna Marka i Franka Baggs.

   Dynia braci Paton rosła przez 129 dni i została zważona na specjalnej wadze na Annual Show Pumpkin w Netley, blisko Southampton, Hants. Oficjalne ważenie odbyło się w trakcie pokazu w Royal Victoria Country Park.

   Dynia została posadzona w szklarni w kwietniu i potrzebowała 1,5 tony nawozu, by uzyskać swoją wielkość. Rok wcześniej bracia wyhodowali dynię o wadze 1188 lb. W przyszłym roku będą próbowali pobić kolejny rekord. „Mieliśmy trochę szczęścia i właściwe nasiona – zdecydowanie dostaliśmy właściwe nasiona, więc to teraz jest kwestia czasu. Posadziliśmy naszego olbrzyma w szklarni, by nie pozwolić zbliżyć się wiatrowi na 1,5 tonie odpowiedniego podłoża. Rosła 30 lb dziennie, ale przede wszystkim rosła w nocy, nawet 50 lb na dobę przy temperaturze 25ºC.”

   Ekspert Clive Bevan liczy, że z powodu zmiany klimatu, brytyjscy rolnicy wkrótce będą mogli współzawodniczyć z amerykańskimi. Stwierdził: ”Dużo miłości, słońca, nawożenia, podlewania i dlatego Amerykanie zawsze hodowali największe dynie, ale wkrótce możemy być w stanie uprawiać również takie duże”.

made by Pumpkin.pl