Logowanie

Losowe zdjęcie

Rekord Świata


Ratmi - blog

pękniecia

2013-08-13 20:35

 Dynia mino uszkodzenia nie porzestała rosnąć , to zmniejsza szanse na zabliźnienie , wyraźnie widać że szczeliny się powiększyły , narazie będę czekał .

Gorąca relacja

2013-08-12 21:05

 W końcu chwila czasu na zdjęcia pomiary liederka ott około 90 kg więc jest dobrze , na następnym druga dynia ponad przeciętnych rozmiarów ale nie chciało mi się mieżyć , na trzecim fajna duża dynia z ładnym kolorem ,no i na ostatnich tragedia , właśnie przed 5 minutami byłem i zobaczyłem , padajace deszcze spowodowały że dynia za szybko przybierała i cała popękała , a tak na nią liczyłem . teraz nie wiem co zrobić , jezeli rany sa powierzchowne to sie zabliźni ( może ) tylko nie wiem czy przy takiej wilgotności, dwa metry dalej mam kolejny zawiązek ale jest już 12 sierpień .

selekcja

2013-07-29 21:56

 Wyjechałem na jeden dzień a dzisiaj rano mój dylemat sam sie rozwiązał , nie wiedziałem który owoc zostawić , obydwa były jednakie , aż do dzisiaj , widok jakby jedna dynia wyssała energie z tej drógiej. a chciałem w sobotę już usunąć jeden , czasami warto poczekać.

postępy

2013-07-25 22:20

 LIderka powoli nabiera tempa , pozatym mam dylemat mam zapylone dwie dynie blisko siebie i cały czas nie mogę się zdecydować którą wyciąć , obydwie sa jednakowe i żadna nie chce wyprzedzić drógiej , tylko jedna ma dłuższy ogonek , na 3 zdj to ta dynia co nie rosła teraz troche przybiera , i widać na tym zdj róznice pomiedzy jej pedem a pedem tej dyni co ma te dwa owoce , na koniec pochwale sie pomidorkami w tunelu , A co u was?  jakoś mało hodowców dodaje wpisy. 

postępy

2013-07-17 08:09

 Kwitay pozapylane tylko temperatura za niska i nic nie chce rosnąć , na pierwszych zdjęciach moja największa nadzieja , ładny owoc już tydzień od zapylenia , na 3 zdj wczoraj zapylony kwiat, a na 4 dwatygodnie od zapylenia , ale nie wydaje mi się zeby z tego jakiś rekord miał wyjść .

coś trzeba wstawić

2013-07-04 21:31

 U mnie nic ciekawego , w tym roku moja ciepliwość wystawiona jest na cięzka próbę   pedy maja odpowiednią długość i jutro pierwsze zapylanie :) reszta powinna być zapytona w przyszłym tygodniu , pozatym dynie rozrosły się jak szalone wiem ze wygląda to chaotycznie ale jakos sie odnajduję , na przed ostatnim zdj dynie pozostawione same sobie , za to cukinie owocują już od 2 tygodni .

trochę urosły

2013-06-10 22:09

początek czerwca

2013-06-02 21:18

Zimno i pada , więc wzrost bardzo powolny , ale juz pod namiocikami się nie mieszczą :) te na 3 zdjęciu źle obrały kierunek bedzie trzeba później delikatnie korygować , pozatym nie wiem czy nawozić je jakoś w sumie wilgoci jest aż za dużo , a rosną na czystym kompoście , co sądzicie?

 

Zimno

2013-05-26 17:33

 W tym roku ostatecznie posadziłem 6 dyń dwie ( pierwsze dwa zdjecia ) od początku na polu bez zadnego okrycia w kiepskiej ziemi , i 4 pozostałe w dołki zaprawione kompostem dodatkowo pod okryciem . oczywiście jak zwykle m=niem mam czasu chwastów usunąć :)

Witam wszystkich i zaczynamy

2013-05-05 20:57

 To może ja zacznę :) wszystkie roślinki wykiełkowały , niestety te najważniejsze czyli w 3 pierwszych większych doniczkach wygladają trochę kiepsko , w domu na parapecie zaczeły się za bardzo wyciągać więc są teraz w namiocie foliowym , i czekam na odpowiednią porę do wysadzenia , pozatym kiełkują juz cukinie i dynie pastewne .

made by Pumpkin.pl