Logowanie

Losowe zdjęcierafal - blog

Gwiezdzica

2012-06-30 21:55

W tym roku z powodu wyjazdu musiałem odpuscić hodowlę dyni ale obserwuje forum i postępy innych. Po zeszłorocznej porażce postanowiłem nie wymieniać ziemi na nową tyłko dopracować ją , niestety chwasty dają się weznaki zwłaszcza gwiezdzica pospolita, którą przywlokłem razem z kozim obornikiem po usunięciu starych i przekopaniu pojawia się nowa dywan zielska stosowałem roundup ale ten działa tylko na wegetujące rośliny a nie na nasiona ma ktoś sprawdzony sposób na tego chwasta.

Zakończenie sezonu

2011-09-17 18:44

U mnie takze koniec sezonu OTT 660 czyli jakieś 170kg. Wynik poniżej oczekiwań zwłaszcza biorąc pod uwage wysiłek jaki włożyłem w uprawe. Częściowo już skopałem działkę, rzuca się w oczy brak korzeni dyni o ile w tamtym roku korzeni było mnustwo a po oborniku ani śladu to w tym korzeni prawie nie było a obornik prawie nie ruszony. Na 80% nie była to choroba a uszkodziłem system korzeniowy wyrywając chwasty.

150 kg

2011-08-16 21:04

Jakoś dociągnołem do 150kg dynia nadal rośnie w tym samym powolnym tempie. Na pierwszym zdjęciu moja pupilka na pozostałych chore liście moze ktoś podpowie co to moze być? Bo nic nie mogę dopasować zadnej choroby do tych objawów , czy to choroba czy jakieś braki w glebie.

123 kg

2011-08-07 20:59

No jeśli kobieta prosi to nie wypada odmówić i trzeba coś napisać choć za bardzo nie ma o czym dynia liderka w 49 dniu waga 123kg cienizna przybiera dziennie jakieś 4kg przynajmniej jest dość ładna taki kabaczek. Druga dynia przy której nic nie robię 49 dzien i 82kg. Mam pewne przypuszczenia dla czego nie chce rosnąc jedno to to, ze podczas pielenia chwastów uszkodziłem korzenie a drugie ze dynia złapała jakieś chorobsko bo liście są bardzo kruche gdybym go zgniótł to rossypał by się na drobne kawałeczki.

100kg

2011-07-31 21:01

Jakoś moja dynia dobrneła do 100kg w 42 dniu. Jak widać rośnie bardzo powoli w zeszłym roku w 42 dniu miała 227kg. Druga całkowicie pozostawiona samej sobie bez nawozów i podlewania 42dzien 66kg. Na trzeciej nie mam żadnej dyni jednego dnia pękły wszystkie trzy postawione owoce były wielkości piłki fudbolowej rozerwało je wzdłóż i w poprzek co widać na ostatnim zdjęciu rana jest już czarna bo zdjęcia zrobiłem tydzien po wypatku.

Cieniutko

2011-07-17 19:35

Niestety coś musiałem zrobić nie tak, dzisiaj 28 dzien i 42kg a powinno być grubo powyżej 100 kg. Zeszłoroczne błędy zostały poprawione dynia jest ładnie ustawiona nie grozi jej urwanie ogonka ma też osłone przeciw gradową może nie nad całą dynią ale zawsze to coś . Druga dynia została zapylona tego samego dnia rośnie na nie przygotowanej glebie, nie jest też podlewana a efekt nie dużo gorszy od liderki 38kg. Rekordu działki nie będzie.

Dynio bicie

2011-06-25 21:22

Dziśiaj straciłem cierpliwość do swojej dyni przyrost dzienny 1kg z cięzkim sercem wyciąłem ją i co się okazało dynia była rozerwana przy ogonku co pokazują zdjęcia w środku zaczął się proces gnilny a w ogonku siedziały dzownice. Na szczęście trzy pozostałe owoce zapyliły się i w miarę sobię radzą bez wielkiego szaleństwa ale na pewno lepiej niż ta którą ,wyciołem zwłaszcza jedna rośnie nieco szybciej ale jest jeszcze za mała żeby zadecydować która bedzie tą jedną.

Powoli do przodu

2011-06-23 19:08

Niestety nie mam dobrych wiadomośći dynia rośnie bardzo powoli dzisiaj 29 dzien i zaledwie 30kg chętnie bym ją wycioł ale na razie nie mam ją czym zastapić cztery nieudane zapylenia ale jest iskierka nadzieji dwie dynie (chyba na osmym metrze) wyglądają dość dobrze i mam jedną na bocznym która też wygląda na  zapyloną. Nie wiem dlaczego rosnie tak powoli roślina wygląda dobrze jest ciemno zielona liście 70 cm i to prawie kazdy, glowny pęd bardzo gruby. Może macie jakieś sugestie co może jest tego przyczyną.

13 dzień

2011-06-07 21:31

No niestety moja dynia rośnie bardzo słabo mimo wysokich tęperatur w 13 dniu ma 61 cm obwodu w zeszłym roku 93 cm. W dodatku dwie następne dynie sie nie zapyliły czekam z niepokojem na następne dwie mają już kilka dni i narazie rosną bardzo powoli aby tylko nie roniły. Nie wiem dlaczego przyrasta tak słabo, roślina wygląda duzo lepiej niz w zeszłym roku. Szkoda że nie mam danych jak rosła jej matka.

Żeński kwiatek

2011-05-24 21:07

Dziś zakwitł pierwszy żeński kwiat na razie na pędzie bocznym jutro zakwitnie na pędzie głównym. Dynia poprostu eksplodowała żeńskimi kwiatami na wszystkich pędach praktycznie w jednym czasie pojawiły sie owoce zostawiłem te na pędzie głownym i jedno zapasowe na bocznym. Nie będę bawił się w zapylanie i tak żadna inna dynia nie kwitnie nawet moim dwum sadzonkom wsadzonym pożniej daleko jeszcze do zakwitnięcia.

made by Pumpkin.pl