Logowanie

Losowe zdjęcie

męski


bartak - blog

Wielka strata

2012-06-14 16:34

Dzisiaj gdy poszedłem zobaczyć moją dynię zobaczyłem dwa złamane liście i jeden nadłamany. Sprawcą tego był zapewne szalejący w moich rejonach wiatr. Na szczęście pęd główny i stożek wzrostu nie zostały uszkodzone, aczkolwiek szkoda tych trzech dużych już liści.

Dynia ruszyła z kopyta

2012-06-12 17:28

Wstawiam nowe zdjęcie dyńki i zwracam się z pytaniem. Co koledzy hodowcy robią z kwiatami męskimi w tej fazie rozwoju dyni? Czy należy je obrywać w celu zwiększenia efektywności wzrostu reszty krzaczka?

Witam!

2012-05-19 19:42

Nazywam się Bartek, dynie olbrzymią uprawiam już drugi rok. W poprzednim sezonie zwykłe nasiona wysiałem wprost do gruntu, uzyskałem rezultat 21kg największa i dwie mniejsze po paręnaście kilo. W tym roku celem wyhodowania prawdziwego olbrzyma zakupiłem nasionka na allegro i wysiałem je w pierwszej połowie kwietnia do doniczek torfowych. Z dwóch nasion wzeszło tylko jedno. Zaślepiony dobrą pogodą, wsadziłem sadzonkę do gruntu na początku maja. Potem pogoda się zepsuła i aby uniknąć przymrożenia przykrywałem ją co noc dużym szklanym słojem.

made by Pumpkin.pl